Fák-legelők-juhok-kecskék – Pályázat és Támogatás

A A

2016. 12. 02.

1,26 milliárd forint keretösszeggel hirdettek pályázatot az agrár-erdészeti rendszerek létrehozásának támogatása céljából 2016. november 30-án – közölte a Miniszterelnökség.

A Vidékfejlesztési Program keretében rendelkezésre álló összeg az agrár-erdészeti rendszerek létrehozásával a faji, a populáció szintű és a tájképi sokféleség megőrzését hivatott támogatni. A felhívás keretében szántóföldi kultúrával kombinált agrár-erdészeti rendszerek, illetve gyepgazdálkodással kombinált fás legelők, vagy fás kaszálók, valamint mezővédő fásítások újonnan történő létrehozására igényelhető forrás.

erdo1

A pályázati felhívásra magánjogi földhasználók, települési önkormányzatok és társulásaik, mint jogszerű földhasználók nyújthatják be kérelmüket 2017. január 16. és 2019. január 16. között. A beérkezett pályázatok elbírálására szakaszos módon kerül sor. Az első szakasz 2017. február 15-én zárul.

A pályázati felhívás ide kattintva elérhető.

A juh- és kecskeágazat termelési hatékonyságának és jövedelmezőségének növelése, valamint a génállomány minőségi javítása érdekében a Földművelésügyi Minisztérium a szakmai szervezetek bevonásával kidolgozta az apaállatok beszerzésének mezőgazdasági csekély összegű támogatását – tájékoztatott az FM sajtóirodája.

A támogatást a 2017. évtől évente két kérelmezési időszakban a Magyar Államkincstárnál lehet majd igényelni a Kincstár által közzétett formanyomtatványon. Az első kérelmezési lehetőség 2017. év áprilisában lesz, amelynél a támogatás alapjául szolgáló időszak 2016. október 1-től 2017. március 31-ig terjed, tehát ebben az időszakban megvásárolt, illetve tenyésztésbe állított apaállatok után számolható el először támogatás. Egy állattartó egy támogatási időszak tekintetében egy támogatási kérelmet nyújthat be.

juhok

A Magyar Közlöny 2016. évi 184. számában megjelent A tenyészkos és tenyészbak tenyésztésbe állításának mezőgazdasági csekély összegű támogatásáról szóló 74/2016. (XI. 29.) FM rendelet szerinti támogatásra az agrártárca éves szinten 300 millió forintot különít el. Az agrártárca kéri az érintett állattartókat, hogy kövessék majd figyelemmel a Kincstár vonatkozó, termelői tennivalókról szóló közleményeit a témában.

A A