Árvíztűrő gabonafélék, világutazó kártevők…

A A
Biodiverzitás adatbankok segítik az információáramlást
Biodiverzitás adatbankok segítik az információáramlást

A növényi génbankok jelenthetik a megoldást a megnövekedett élelmiszerigény, a klímaváltozás, a termőföld- és vízszűkösség kihívásaira. Ezen adatbázisok, virtuális vagy akár valós raktárak, melyek a világon elérhető vetőmagok széles skálájáról gyűjtenek információkat.

BŐVEBBEN »
2015: A talaj éve – fontos a fenntartható talajgondozás
2015: A talaj éve – fontos a fenntartható talajgondozás

Az ENSZ a talajok nemzetközi évének nyilvánította 2015-öt, mellyel az egészséges talaj fontosságára hívja fel a figyelmet. A talaj egy nem megújuló, véges erőforrás, termőképessége, minősége nem újítható meg egy emberi élet időtartamán belül. Mivel központi eleme a mezőgazdaságnak, gazdasági fejlődésnek és ökológiai fenntarthatóságnak, valamint alapja az élelmiszer-, takarmány- és üzemanyag-termelésnek állapotának megőrzése, fenntarthatóságának biztosítása lényeges.

BŐVEBBEN »

 

Árvíztűrő gabonafélék
Árvíztűrő gabonafélék

A világ számos részén küzdenek a gazdák a hirtelen és katasztrofális áradások, árvizek, belvizek által okozott termésveszteséggel. Bizonytalan mértékű a veszteség attól függően, hogy a termés milyen növekedési állapotban és mennyi időre került víz alá. De egy biztos, hogy az oxigénhiányos helyzetet is túlélő vetőmagok biztosíthatják a jövőben az élelmiszer-ellátottságot. A kukorica például 21 Celsius fok felett 12 órát, hűvösebb időben akár négy napot is túlél víz alatt.

BŐVEBBEN »
Tokajra és Szekszárdra került a Quadris-díj idén
Tokajra és Szekszárdra került a Quadris-díj idén

Tizennegyedik alkalommal rendeztük meg az Országos Syngenta Borversenyt, amelyre ebben az évben az ország valamennyi borvidékéről 399 nevezés érkezett.

BŐVEBBEN »

 

Világutazó kártevők
Világutazó kártevők

A globális kereskedelem nagy hátránya a kártevők, baktériumok, vírusok gyors, világszintű terjedése. Manapság nem az a kérdés, érkezik-e valamilyen károkozó, hanem mikor és honnan. A világ vezető növény-termesztő országai telítődnek kártevőkkel évszázad közepére, ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak. Magyarországon sem lesz elegendő az eddig ismert fajtájú kártevők ellen védekezni, hanem a nemzetközi gyakorlatot is figyelni kell. Érdemes lesz a tendenciákat követve előre felkészülni a támadásra, a bejegyzéseimben ezért is számolok be külföldi tapasztalatokról.

 http://blog.syngenta.hu/?utm_source=blog-newsletter&utm_medium=edm&utm_term=2015-3&utm_campaign=20150316

A A